Sosyal Medya Tarama ve Takip

/Sosyal Medya Tarama ve Takip
Sosyal Medya Tarama ve Takip2018-04-26T10:24:19+00:00

Sosyal medya tarama takip işlemi genellikle bireysel ve kurumsal kimliklere sunulan bir hizmet modelidir. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşması ile günümüzde birçok kişi ve kuruluş hakkında günlük olarak birçok yorum, şikayet ve paylaşım yapmaktadır. Sosyal medya tarama ve takip işleminde özellikle bireysel veya kurumsal olarak çalışılması hakkınızda çıkan olumsuz haber ve içeriklerin takibini kolaylaştırmaktadır. Günlük olarak yapılan bu tarama ve takip işlemleri genellikle online platformlarda olan varlığınızı ve saygınlığınızı korumanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Sosyal medya tarama

Sosyal medya tarama ve takip işlemlerinin sağladığı kolaylıklar

Sosyal medya tarama ve takip işlemi özellikle bireysel yapıldığında; hakkınızda çıkan haberlere anında ulaşabilmenizi, itibarınızı zedeleyecek olan kullanıcı ve hayran performanslarını görebilmenizi sağlamaktadır. Kurumlara ve markalara yönelik sosyal medya tarama ve takip işlemi ise markalar ve kuruluşlar açısından birçok avantajı beraberinde getirmektedir;

  • Öncelikle alacağınız hizmet müşterilerinizin kitlesel olarak performansını görmenizde sizlere yardımcı olmaktadır.

  • Yapılan tarama ve takip işlemleri özellikle müşteri memnuniyeti anketlerine olan ihtiyacınızı azaltmakta ve bu alandaki harcamalarınızın önüne geçmektedir.

  • Tarama ve takip işlemi günlük olarak yapıldığı için sosyal medya platformlarında kurumunuza veya markanıza yönelik konuşulanları olumlu ve olumsuz bir şekilde görmenizi sağlamaktadır.

  • Sosyal platformlarına yönelik yapılan işlemler özellikle markaların online platformlardaki saygınlığını korumasına fırsat tanımakta ve karalayıcı olan içeriklerin önüne geçilmesini sağlamaktadır.

  • Alacağınız sosyal medya tarama ve takip işlemleri özellikle online platformlardaki müşterilerinizin geri dönüşünü görmenizde ve günlük olarak markanıza ait olan tepkileri anlamanızda ve satış politikalarınızı belirlemenizde etkili olacaktır.

Sosyal medya takip işlemi alan birçok marka; aylık olan içerik planlarını, satış politikalarını düzenlerken bu verilerden yararlanmakta ve alınan veriler sonucunda satış politikalarını buna göre şekillendirmektedir. Bu ise tam olarak müşterilerinize nasıl hitap etmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olarak satış politikanızı şekillendirmenize ve az masraf ile çok iş yapabilmenizde etkili olacaktır. Bunun yanı sıra sosyal medya tarama ve takip işlemi online platformlardaki varlığınızı tehdit edecek her davranışı anlamanız açısından sizde etkili olacaktır.

Sosyal medya tarama

E-koruma.Net Sosyal Medya Tarama ve Takip İşleminde ne yapar?

E-koruma.net olarak sosyal medya tarama ve takip işlemlerini günlük, haftalık veya aylık olarak hazırlayarak sizlere sunabiliyoruz. Yapılacak olan işlemlerde hakkınızda çıkar her haber, yorum, video ve içerikler sizlere bildirilmekte ve uygun görüldüğü takdirde takip işlemi başlatılmaktadır.

E-koruma.net’i Facebook, Twitter ve İnstagram hesapları üzerinden takip edebilir ve her türlü sorunuz için İletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

E-koruma.net