E-koruma Hizmetleri

/E-koruma Hizmetleri
E-koruma Hizmetleri2018-04-26T10:21:40+00:00

Olumsuz İçerik Kaldırma

 • Olumsuz içerik kaldırma

Online mecralarda korunabilmenizi sağlayan e-koruma.net; şahsınıza veya markanıza yapılan veya yapılacak olan iftiraları,olumsuz içerikleri,yanlış bilgi ve haberlerin tespitini sağlayarak online ortamdan en hızlı şekilde kaldırılmasını sağlar.

 • Hakkınızda asılsız haberler mi çıkıyor ?

 • Yanlış haber ve karalamalarla şirketinizin değerimi düşürülüyor ?

 • Sosyal medya hesaplarınızdan biri mi çalındı ?

 • Logonuzu izinsiz kullanan siteler mi var ?

 • Telif hakkımı ihlal eden içerikleri nasıl kaldırabilirim ?

Bu gibi durumlarda e-koruma.net’in bilişim hukuku alanındaki bilgi ve tecrübesi ile hukuka uygunluğu denetlenerek itibarınızı zedeleyecek olan içeriklerinizin tespit edilir ve yasal yollarla kaldırılır. İlgili içerikler sadece bulunduğu linkten değil arama motorlarından da en hızlı şekilde kaldırılır ve aynı durumun yaşanmaması için takibini sürekli yapar.

Dijital dünyada haberlerin çok hızlı yayılmasından ve bunların takibinin sürekli yapılması gerekliliğinden dolayı e-koruma.net sizin adınıza 7/24 içerik taraması yaparak itibarınızı zedeleyecek haberlerin yayılmasını engelleyecektir.

Sosyal Medya İtibar Yönetimi

Sosyal medyada itibarınızı olumsuz etkileyen içeriğe hemen müdahale ederek içeriğin silinmesini ve hukuki işlemlerin başlamasını sağlayabiliriz!

Paylaştıklarımıza bakacak olursak sırdaşımız diyebileceğimiz sosyal medya hesaplarımız internet korsanları tarafından çalınarak özel bilgilerimiz kullanılabilmektedir. Sosyal medya hesapları üzerinden dolandırıcılık yapılabilmektedir ve bu durumda hem kişilerin hemde şirketlerin zarar görmemesi için hızlıca aksiyon alınması gerekmektedir. Aksi takdirde hem maddi hem de manevi zararlara uğranabilir. Bu zararları minimum seviyeye indirmenizi sağlayacak olan e-koruma.net kısa zamanda hesapları kapatır ya da sosyal medya hesabınızı size geri kazandırır.

 

 • Sizin yada şirketinizin adına açılmış sahte Facebook ve Twitter hesaplarının kapatılmasını sağlayabiliriz.

 • Sosyal medyada hakkınızdaki kötü içerikler, tweet’ler ve fotoğrafların kaldırılmasını sağlayabiliriz.

 • Youtube’da yayınlanan,sizin ya da şirketinizle ilgili kişisel haklarınızı ihlal eden, şirketinizi küçük düşürücü yada tehdit, taciz, şantaj içerikli videoları hemen kaldırtabiliriz.

 • İtibar yönetimi

Fikri Mülkiyet ve Telif Koruması

 

e-koruma.net ile telife konu olan eserlerinizi internet ortamında izinsiz yayımlayan internet sitelerinin arama motorlarında çıkmasının egellenmesini, içeriğin kalıcı olarak kaldırılmasını, lisanssız ürün kullanma kısmında hukuki süreçlerin başlatılmasını ve takip edilmesini sizin adınıza yapmaktadır.

Hak sahiplerinin telif haklarını hiçe sayarak internette illegal olarak yayınlanan (film,dizi,video,müzik eseri,resim ve basılı yayın) içeriklerinden dolayı hak sahipleri zarara uğramaktadır. E-koruma.net internetteki telif haklarınızı eş zamanlı takip ederek hak sahipleri adına bu korsan yayınların engellenmesini sağlanmaktadır.

Her türlü film, dizi ve müzik içeriğinizin youtube ve diğer paylaşım sitelerinde hukuka aykırı bir şekilde “korsan” paylaşımlarının önüne geçiyor ve gerekiyorsa yasal işlem süreciyle kaldırıyoruz.

Eser sahibinin maddi kaybını önlüyor ve dijital ortamı yeni bir satış ve gelir kanalına dönüştürüyoruz.

 • Çalışmalarımızı; Fikri Haklar ve Bilişim Hukukunda Türkiye’nin önde gelen hukuk bürosu olan Kurtulus&Partners Law Firm , Telif Hakları tespit – Uluslararası İspatlandırma alanında dünyada tek olan Copyrobo ve Türkiyede film,dizi ve dizi filmlerin korunması amacıyla kurulan DMCA TURKEY ile ortak yürütmekteyiz.

 • Olumsuz içerik kaldırma

Alan Adı ve Google Adwords İhlalleri

Şirketinizle hiç ilişkisi olmayan kişilerin internet ortamında şirketinizi referans göstermesi, alan adınızın (domain name) ya da karıştırılacak derecede benzerinin kötü niyetli olarak izinsiz kullanması sonucu müşterileriniz rakip firmalar tarafından haksız olarak çalınabilir ve şirketiniz zarar edebilir.
E-koruma.net; Domain Name (alan adı ve alt alan adı) ihlallerini takip ederek gerekli kaldırtma işlemlerinizi şirketiniz adına yapmaktadır.
Markanızın arama motorlarında doğru sonuçlar vermesini sağlamak için markanızla ilgili ihlal edilen domain adresleri tespit edilerek kaldırılmasını sağlıyoruz.
Markanızı ve isminizi içeren alan adlarının yayınını durduruyor ve uluslararası tahkim işlemlerini sonuçlandırarak alan adlarının size iadesini sağlıyoruz.
Maruz kaldığınız ihlali önlüyor ve hem Türkiye’de hem de uluslararası platformlarda gerekli tescil işlemlerini sağlıyoruz.

 

Google Adwords reklamlarında şirketinizin ya da markanızın adını arayan kullanıcılar, kötü niyetli rakip firmaların yapacakları anahtar kelime tanımlamalarıyla ya da yanıltıcı reklamlar ile (banner) sitelerine yönlendiriliyor olabilir. Rakip firmalar markanızı içeren anahtar kelimeler kullanarak sizin ticari tanınmışlığınızdan faydalanmaya çalıştığı bu tür illegal kullanımları tespit edip markanızı koruma altına alıyoruz.

Google’ın 2016 yılında reklamcılık politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle yayından kaldırdığı 1,7 milyar reklamın içinde, Bir ticari markayla tıpatıp aynı veya çok benzer ticari markalar veya logolar yer aldığı ürünlerin reklamını yapan yaklaşık 6.000 site ve 6.000 hesap askıya alındı.

E-koruma.net