Dijital Karalama Kampanyaları

//Dijital Karalama Kampanyaları

Dijital Karalama Kampanyaları

Dijital karalama kampanyaları , genellikle büyük ölçekli ve orta ölçekli çalışan firmaların sıklıkla karşılaştığı bir durumdur. Firmaların genellikle bu dijital karalama kampanyalarıyla belirli olumsuzluklar ile karşı karşıya kaldığı bilinmektedir.  Karalama kampanyaları sadece bir şey bahane gösterilerek yapılacağı gibi birçok neden bahane gösterilerek de yapılabilmektedir. Genellikle bu kampanyaların başlatılmasında etkin rol oynayan rakip markalardır. Markalara yönelik yapılan karalama kampanyaları markaları birçok tehdit ile karşı karşıya bırakmaktadır.

Dijital Karalama Kampanyaları ve Yaşanabilecek Olumsuzluklar

Dijital Karalama Kampanyaları büyük ve orta ölçekli işlemler yürüten birçok markanın belirli zararlar görmesine neden olmaktadır. Bir dijital karalama kampanyası sonucunda özellikle markanızın karşı karşıya kalabileceği olumsuzluklar şunlardır;

  • Markanızın potansiyel müşteri kitlesinde düşüşler yaşanabilmektedir.
  • Müşteri sayınızın düşmesi yapacak olduğunuz satışları olumsuz yönde etkileyecektir.
  • Markanız zamanla satışları düştüğü için zarara uğrayacak ve belki de iflasın eşiğine gelecektir.

Markanıza yönelik yapılan Dijital Karalama özellikle maddi olumsuzluklar yaşamanıza neden olabileceği gibi manevi olumsuzlukları da beraberinde getirebilmektedir.

  • Markanızın bir dijital karalama kampanyası ile değer kaybetmesi özellikle psikolojinizin olumsuz yönde etkilenmesine neden olacaktır.
  • Bunun sonucunda aile ilişkileriniz ve arkadaşlık ilişkileriniz zarar görebilmektedir.
  • Markanızın değer kaybetmesi özellikle özgüven problemlerini beraberinde getirebileceği için yeni girişimlerinizde problem yaşamanıza neden olabilecektir.
  • En önemlisi yapılan dijital karalama kampanyaları marka itibarınızı zedeleyecektir.

Dijital Karalama Kampanyalarına Karşı E-Koruma ile Önlem Alın

Dijital Karalama  firmaların online itibarını olumsuz yönde etkilemektedir. Olumsuz yönde etkilenen online itibar ise özellikle firmaların yukarıda belirtilen maddi ve manevi problemler yaşamasına ve marka itibarını kaybetmesine neden olmaktadır. E-koruma olarak alanında uzman bilişim  ekibimizle online itibarınızı en doğru şekilde yönetiyoruz. Firmalar hakkında çıkan olumsuz haberler, firmaya yönelik tehdit oluşturabilecek olan kullanıcı davranışları ve paylaşımlar belirlenip doğru yerlere başvurularınızı sağlıyor ve online itibarınızı zedeleyecek olan her içeriği internetten kaldırıyoruz.  Sizler de kısa sürelerde çözüme ulaşmak istediğiniz takdirde E-koruma ile iletişime geçebilir ve online itibarınızı zedeleyecek olan her türlü içeriğin dijital ortamlardan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

E-koruma.net’i Facebook, Twitter ve İnstagram hesapları üzerinden takip edebilir ve her türlü sorunuz için İletişim kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

E-koruma.net